Üzüm, Elma Sirkesi Konutta Nasıl Yapılır


Üzüm, Elma Sirkesi Konutta Nasıl Yapılır
Üzüm, Elma Sirkesi Konutta Nasıl Yapılır

Üzüm, Elma Sirke Nasıl Yapılır.png

Üzüm, Elma Sirkesi Nasıl Yapılır;

Sirke üretimi ; Natürel elmalar yıkanmadan kabuklarıyla birlikte doğranır ve bir sırça kavanoza 2/3 doldurulur. Üzerine iki parmak geçecek kadar su ilave edilir. Maya olarak 1-2 kaşık konut üretimi elma sirkesi veya sirke anası katılır. kavanozun ağzını pamuklu bezle ile kapatın, güneş ışığı görmeyecek loş ve ılık bir yerde bekletilir. Tahminen 2 ayda sirke hazır olur.

Sirke kokusu gelmeye ve etrafta meyve sinekleri görülmeye başladığı zaman süzüp,elmaları atın, serin bir yerde kaldırın. Daha apaçık olması isterseniz sirkeyi süzdükten sonra her 1 litre için bir kaşık bal ilave edin. 2-3 hafta geçtikten sonra sirkeniz hazır. Her cins meyveden aynı biçimde sirke hazırlayabilirsiniz.

Elmanın tamamı sirke için kullanılabilir. Ne kadar çok kabuk olursa, o kadar iyi olur. Elma sirkesinde şifa özelliğini bol ölçüde vardır. potasyum ve elma asidinden alır. Metabolizmayı kuvvetlendiren ve enerjiyi artıran elma sirkesi özellikle yaşlılar için çok bereketlidir. Sirkenin tabiatı soğuktur,kaynatılarak bir yandan soğukluğu eksiltilir

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üzüm, Elma Sirkesi Konutta Nasıl Yapılır

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image