Lazerlipoliz Nedir? kısaca


Lazerlipoliz Nedir? kısaca
Lazerlipoliz Nedir? kısaca

Lazerlipoliz yağ aldırma işleminin lazerle yapılan tekniğidir. Liposuctiondan farklı olarak liposuction’da yağ hücrelerinin vakumlanarak dışarı alınır. Lazerlipolizde işlem lazer ışınlarının parçaladığı hücrelerin o bölgedeki varlıklarını yitirmeleriyle azalmasıdır. Lazer cihazları belli dalga boylarındadır.
Herhangi bir lazer cihazı bir kıl köküne veya dokuya duyarlı hale gelebilir. Bu dalga boyunun renk uyumu diyebileceğimiz fotokromatik özelliği ile ilgili bir şeydir. Lazerlipoliz cihazları da yağın sarımsı beyaz özelliğinden faydalanarak ona karşı duyarlı bir lazer hüzmesinin ona direkt olarak temasıyla parçalamasını sağlayan sistemdir. Bütün insanlar belli miktarda yağ dokusuyla doğdukları için bu yağların artması söz konusu değildir.
Lazerlipoliz ile giderilen yağ hücreleri yanlış beslenme alışkanlıklarıyla tekrar eski şekline dönebilir. Lazerlipoliz yağın olduğu her bölgeye uygulanabilir. Vücudumuzda yağ olmayan hiçbir bölge olmadığı için yüzümüzden ayağımıza kadar her yerimiz için lazerlipoliz uygulanabilir. Lazer lipolizin olumlu başka etkileri de vardır. Ter bezleri üzerinde de duyarlı olduğu için koltuk altı terlemeleri için de kullanılabilir. Ayrıca yağlı bölgede yağı yok ederken cildinde sıkılaşmasını sağlar. Bu konuda oldukça iyi bir tekniktir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lazerlipoliz Nedir? kısaca

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image