Hamile Balık Nasıl Doğum Yapar?


Hamile Balık Nasıl Doğum Yapar?
Hamile Balık Nasıl Doğum Yapar?

[​IMG]
Akvaryum meraklılar için hazırladığımız bu mevzumuzda balıkların doğumu hakkında bilgiler bulacaksınız.

Bir istektir akvaryum merakı. Çeşit çeşit balıkları buluşturup onların artmalarını izlemek büyük mutluluk verir insana. Peki Hamile Balık Nasıl Doğum Yapar? bu mevzuda bilginiz var mı? Yanlış yapılan en minik şey doğacak canlıların vefatıyla sonuçlanabilir. Bu sebeple yazımızı dikkatle okumanızda fayda var.

Karnı şişmiş dişi rahat bir yere konmalıdır. Doğumun reelleşeceği alan ne kadar geniş ve saklanacak yer ne kadar bol olursa annenin doğurduğu olasılığı da o kadar az olacaktır.

En ideal doğum dişi balığı doğumdan bir kaç gün evvel ayrı bir tanka almaktadır. Ancak aldığınız bu tankın da en az akvaryumunuz kadar konforlu olması gerekir. Dişi balığı alacağınız tankta nebatlar ve kum bulunursa balığınız buraya daha acele geçim sağlayacaktır.

Doğumdan sonra balıkların güvenle sihrime evresine geçilmelidir. Yavru balığınızı günde 3-4 defa azar azar yemlemeniz gerekir. Ancak ilk gün yem vermenize gerek yoktur. İkinci günden itibaren yem verebilirsiniz. Yavruların rahatça dolaşacağı ve yemleneceği geniş bir alana gereksinimi olacaktır. Bu olanağı sağlayamazsanız o zaman balıklar strese girebilir. Balıklarınızın saklanabileceği yerlerin olması kendilerini güvende sezmelerini sağlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hamile Balık Nasıl Doğum Yapar?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image