Hamile Balık Nasıl Doğum Yapar?


Hamile Balık Nasıl Doğum Yapar?
Hamile Balık Nasıl Doğum Yapar?

[​IMG]
Akvaryum meraklılar için hazırladığımız bu konumuzda balıkların doğumu hakkında bilgiler bulacaksınız.

Bir tutkudur akvaryum merakı. Çeşit çeşit balıkları buluşturup onların çoğalmalarını izlemek büyük mutluluk verir insana. Peki Hamile Balık Nasıl Doğum Yapar? bu konuda bilginiz var mı? Yanlış yapılan en ufak şey doğacak canlıların ölümüyle sonuçlanabilir. Bu nedenle yazımızı dikkatle okumanızda fayda var.

Karnı şişmiş dişi rahat bir yere konmalıdır. Doğumun gerçekleşeceği alan ne kadar geniş ve saklanacak yer ne kadar bol olursa annenin doğurduğu yavrularını yeme ihtimali de o kadar az olacaktır.

En ideal doğum dişi balığı doğumdan bir kaç gün önce ayrı bir tanka almaktadır. Ancak aldığınız bu tankın da en az akvaryumunuz kadar konforlu olması gerekir. Dişi balığı alacağınız tankta bitkiler ve kum bulunursa balığınız buraya daha çabuk uyum sağlayacaktır.

Doğumdan sonra balıkların güvenle büyüme aşamasına geçilmelidir. Yavru balığınızı günde 3-4 kez azar azar yemlemeniz gerekir. Ancak ilk gün yem vermenize gerek yoktur. İkinci günden itibaren yem verebilirsiniz. Yavruların rahatça gezeceği ve yemleneceği geniş bir alana ihtiyacı olacaktır. Bu imkanı sağlayamazsanız o zaman balıklar strese girebilir. Balıklarınızın saklanabileceği yerlerin olması kendilerini güvende hissetmelerini sağlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hamile Balık Nasıl Doğum Yapar?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image