Günde bir meyve yemenin inanılmaz tesiri


Günde bir meyve yemenin inanılmaz tesiri

Kapsadığı şeker bakımını harcarken dikkatli olunmasını öneren bazı uzmanların aksine Oxford Üniversitesi’nin yaptığı bir çalışma, meyve tüketiminin hayati ehemmiyetini ortaya çıkardı. Bu mevzuda yapılmış en büyük araştırma özelliğini taşıyan çalışmaya göre, her gün bir meyve yenerek alınan vitaminler ve mineraller, kalp krizi ve felç tehlikesini üçte bir oranında eksiltiyor.

STATİN KADAR TESİRLİ

Üstelik çalışmaya göre meyve yemek statin almak kadar tesirli. Statin yüksek kolesterol rehabilitasyonunda kullanılan ilaç grubu olarak adlandırılan haplar, kalp krizi tehlikesini üçte bir oranında eksiltiyor ancak adale sızıları ve bitkinlik gibi yan tesirleri şikayet mevzusu.

NTV’nin haberine göre bu kapsamlı araştırmada için yedi sene süresince Çin’de yarım milyon orta yaşlının beslenme alışkanlıkları incelendi.

Çinliler’in seçim edilmesinin sebebiyse, batılıların tersine genelde taze meyve harcamıyor olmaları.

Araştırmadan, taze meyve yemenin sıhhat için çok faydalı olduğu ve tüketiminin teşvik edilmesi gerektiği neticeyi çıktı.

MEYVE SUYU YERİNE TAZE MEYVE

“New England Journal of Medicine” mecmuasında yayımlanan araştırmada, taze meyvenin tansiyonu düşürdüğü, meyvelerdeki liflerin bazı hastalıklardan korunmada faydalı oldukları ve ayrıca antioksidanlar kapsadıklarına işaret ediliyor.

Batılı ülkelerde meyve yerine daha çok meyve suyu harcandığına dikkat çekilirken, meyve suyu yerine taze meyveyi tam olarak yemenin ehemmiyetine vurgu yapıldı.

Ancak uzmanlar, hastaların yeniden de hekim önerisine göre hareket etmeleri ve meyve yedikleri için ilaçlarını vazgeçmemeleri gerektiğine dikkat sürüklüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günde bir meyve yemenin inanılmaz tesiri

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image