Bayana hıyanetin bağışlamayı olurmu?


Bayana hıyanetin bağışlamayı olurmu?
Bayana hıyanetin bağışlamayı olurmu?

Bayana hıyanet

Ne çok tasayı var bayanların. Büyükler der ki sürükleyene tasa çoktur diye. Ama bunu da hep bayanlar için söylerler. Her şeyi sineye sürükler bayan. Yokluğu, varlığı, hastalığı, sıhhati, kayınvalideyi, kocayı, çocukları, akrabaları. Her şeyi sineye sürükler de hıyaneti de sürükler mi öğrenemem. Sürükleme bayan sürükleme. At o kocayı başından. Bağışladıkça başına daha neler gelecek. Çok beğeniyormuş, can veriyormuş, hepsi mış mış mışda mış mış. Hikâye bunlar.

Adam sen bağışladıkça yemediği nane kalmadı. Başına daha ne gelmesi gerekli de sen bu adamdan kurtulacaksın. Az da usun kullan be bayan. Adam sana hıyanet etmiş, kandırmış seni, belki sana param yok dedi o çok beğendiğin hırkayı almadı da, öteki hatuna giderken çiçek aldı. Hem onlar konuta kazmadır da öteki bayana gelince görsen televizyon dizilerinden fırlamış romantik öküzlerdir pardon erkeklerdir. Bağışlama, seni kırdı, incitti, duygularının tamiri ne şimdi ne de seneler sonra tamir olmayacak, sen bunu hiç unutmayacaksın. Vicdanında iri uçurum açıldı. Sen o uçurumu hiçbir zaman kapatamayacaksın. Zati o da sana bu mevzuda takviyeci olmayacak, çok üstüne gitsen taaaa ananın konutu orda gidebilirsin dahi diyebilecek, zira senin varlığın onun için iri bir “HİÇ”, yoksa sana böyle bir şeyi yapabilir miydi? Ne farkı vardı öteki kadının senden, hoş miydi, yoksa çekici miydi, ya da zengin miydi ki, yada senden daha genç, Oysa sende onunla evlendiğinde gençtin, hoştun. Ömrünü verdiğin adam, senin ömrünü yemekle kalmamıştı. Ömrüne ömür katacağını sandığı bir başka kadının ömründen çalmaya gitmişti. Bağışlama bayan. Kendini suçlama, yargılama, mukayese etme. Neden ben deme, kabahatlisi yok bu işin, delikanlı adam karısına hıyanet etmez sen böyle düşün. Hastalıkta sıhhatte dediğin adam seni aldattı bunu kabul et. Yoluna kaldığın yerden belki devam edemeyeceksin, ama bilemezsin ki bir kapının kapadığını, bir başkası aralar.

Ömür hep kış değildir, mevsimlerden baharı beğen, yazı beğen. Ama sana hıyanet eden adamı HOŞLANMA, Bağışlama bayan, yalnızca hıyaneti değil, sana yapılan her türlü haksızlığı da bağışlama. Oysa sen ne kadar eforlusun, sürüklediğin doğum sancısını düşün. Sen ki o sancının altından kalkmış birisin. Gücünün farkına varmalısın artık.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayana hıyanetin bağışlamayı olurmu?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image