Kadına ihanetin affı olurmu?


Kadına ihanetin affı olurmu?
Kadına ihanetin affı olurmu?

Kadına ihanet

Ne çok derdi var kadınların. Büyükler der ki çekene dert çoktur diye. Ama bunu da hep kadınlar için söylerler. Her şeyi sineye çeker kadın. Yokluğu, varlığı, hastalığı, sağlığı, kaynanayı, kocayı, çocukları, akrabaları. Her şeyi sineye çeker de ihaneti de çeker mi bilemem. Çekme kadın çekme. At o kocayı başından. Affettikçe başına daha neler gelecek. Çok seviyormuş, ölüyormuş, hepsi mış mış mışda mış mış. Hikâye bunlar.

Adam sen affettikçe yemediği nane kalmadı. Başına daha ne gelmesi lazım da sen bu adamdan kurtulacaksın. Az da aklın kullan be kadın. Adam sana ihanet etmiş, aldatmış seni, belki sana param yok dedi o çok sevdiğin hırkayı almadı da, diğer hatuna giderken çiçek aldı. Hem onlar eve kazmadır da diğer kadına gelince görsen televizyon dizilerinden fırlamış romantik öküzlerdir pardon erkeklerdir. Affetme, seni kırdı, incitti, duygularının tamiri ne şimdi ne de yıllar sonra tamir olmayacak, sen bunu hiç unutmayacaksın. Yüreğinde kocaman uçurum açıldı. Sen o uçurumu hiçbir zaman kapatamayacaksın. Zaten o da sana bu konuda yardımcı olmayacak, çok üstüne gitsen taaaa ananın evi orda gidebilirsin bile diyebilecek, çünkü senin varlığın onun için kocaman bir “HİÇ”, yoksa sana böyle bir şeyi yapabilir miydi? Ne farkı vardı diğer kadının senden, güzel miydi, yoksa çekici miydi, ya da zengin miydi ki, yada senden daha genç, Oysa sende onunla evlendiğinde gençtin, güzeldin. Ömrünü verdiğin adam, senin ömrünü yemekle kalmamıştı. Ömrüne ömür katacağını sandığı bir başka kadının ömründen çalmaya gitmişti. Affetme kadın. Kendini yargılama, suçlama, kıyaslama. Neden ben deme, suçlusu yok bu işin, delikanlı adam karısına ihanet etmez sen böyle düşün. Hastalıkta sağlıkta dediğin adam seni kandırdı bunu kabul et. Yoluna kaldığın yerden belki devam edemeyeceksin, ama bilemezsin ki bir kapının kapadığını, bir başkası aralar.

Ömür hep kış değildir, mevsimlerden baharı sev, yazı sev. Ama sana ihanet eden adamı SEVME, Affetme kadın, sadece ihaneti değil, sana yapılan her türlü haksızlığı da affetme. Oysa sen ne kadar güçlüsün, çektiğin doğum sancısını düşün. Sen ki o sancının altından kalkmış birisin. Gücünün farkına varmalısın artık.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadına ihanetin affı olurmu?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image